Login
Register

Football » Spain

SpainSpain: LaLiga
22:0004.10.19Real Betis1 - 1Eibar
(0 - 1)
14:0005.10.19Leganes1 - 2Levante
(0 - 1)
17:0005.10.19Real Madrid4 - 2Granada
(2 - 0)
19:3005.10.19Valencia2 - 1Alaves
(1 - 0)
22:0005.10.19Osasuna2 - 1Villarreal
(0 - 1)
13:0006.10.19Mallorca2 - 0Espanyol
(1 - 0)
15:0006.10.19Celta Vigo1 - 0Athletic
(0 - 0)
17:0006.10.19Valladolid0 - 0Atletico
(0 - 0)
19:3006.10.19R. Sociedad1 - 2Getafe
(1 - 0)
22:0006.10.19Barcelona4 - 0Sevilla
(3 - 0)
22:0018.10.19Granada - Osasuna
14:0019.10.19Eibar - Barcelona
17:0019.10.19Atletico - Valencia
19:3019.10.19Getafe - Leganes
22:0019.10.19Mallorca - Real Madrid
13:0020.10.19Alaves - Celta Vigo
15:0020.10.19R. Sociedad - Real Betis
17:0020.10.19Espanyol - Villarreal
19:3020.10.19Athletic - Valladolid
22:0020.10.19Sevilla - Levante
22:0025.10.19Villarreal - Alaves
14:0026.10.19Barcelona - Real Madrid
17:0026.10.19Leganes - Mallorca
19:3026.10.19Valladolid - Eibar
22:0026.10.19Atletico - Athletic
14:0027.10.19Celta Vigo - R. Sociedad
16:0027.10.19Granada - Real Betis
18:0027.10.19Levante - Espanyol
20:3027.10.19Sevilla - Getafe
23:0027.10.19Osasuna - Valencia
21:0029.10.19Alaves - Atletico
23:1529.10.19Barcelona - Valladolid
21:0030.10.19Valencia - Sevilla
21:0030.10.19R. Sociedad - Levante
22:0030.10.19Athletic - Espanyol
23:0030.10.19Real Betis - Celta Vigo
23:1530.10.19Real Madrid - Leganes
21:0031.10.19Mallorca - Osasuna
21:0031.10.19Eibar - Villarreal
23:1531.10.19Getafe - Granada
SpainSpain: LaLiga 2
20:0001.10.19Extremadura2 - 0Elche
(0 - 0)
20:0001.10.19Albacete0 - 0R. Santander
(0 - 0)
20:0001.10.19Numancia1 - 0Fuenlabrada
(1 - 0)
22:0001.10.19Vallecano1 - 1Alcorcon
(1 - 0)
20:0002.10.19Cadiz1 - 0Huesca
(0 - 0)
20:0002.10.19Mirandes1 - 1Lugo
(0 - 0)
22:0002.10.19Ponferradina0 - 2Las Palmas
(0 - 1)
22:0002.10.19Tenerife0 - 1Oviedo
(0 - 1)
20:0003.10.19Zaragoza2 - 2Malaga
(1 - 1)
20:0003.10.19Gijon4 - 2Almeria
(4 - 1)
22:0003.10.19Girona3 - 1Deportivo
(2 - 0)
22:0004.10.19Alcorcon0 - 1Albacete
(0 - 0)
17:0005.10.19Lugo0 - 2Las Palmas
(0 - 0)
19:0005.10.19Elche1 - 1Vallecano
(0 - 0)
21:0005.10.19Ponferradina2 - 0Mirandes
(1 - 0)
21:3005.10.19Tenerife1 - 2Extremadura
(1 - 1)
13:0006.10.19Fuenlabrada2 - 0Gijon
(0 - 0)
17:0006.10.19Zaragoza0 - 2Cadiz
(0 - 0)
17:0006.10.19Oviedo1 - 1Numancia
(1 - 0)
19:3006.10.19Deportivo0 - 0Almeria
(0 - 0)
21:0006.10.19Huesca2 - 0Malaga
(2 - 0)
21:3006.10.19R. Santander0 - 3Girona
(0 - 1)
22:0011.10.19Vallecano2 - 1Tenerife
(1 - 1)
13:0012.10.19Girona0 - 2Elche
(0 - 1)
17:0012.10.19Almeria0 - 0Lugo
(0 - 0)
17:0012.10.19Gijon1 - 3Alcorcon
(0 - 3)
19:0012.10.19Extremadura1 - 1Ponferradina
(1 - 0)
19:0012.10.19Malaga1 - 2Cadiz
(0 - 1)
13:0013.10.19Mirandes2 - 1Fuenlabrada
(1 - 0)
17:0013.10.19Numancia0 - 1Zaragoza
(0 - 0)
19:0013.10.19Huesca1 - 1R. Santander
(0 - 0)
19:0013.10.19Albacete1 - 2Oviedo
(1 - 0)
22:0013.10.19Las Palmas3 - 0Deportivo
(2 - 0)
22:0016.10.19Fuenlabrada - Zaragoza
22:0018.10.19Cadiz - Las Palmas
17:0019.10.19Ponferradina - Numancia
17:0019.10.19Alcorcon - Almeria
19:0019.10.19Elche - Gijon
19:0019.10.19Lugo - Huesca
21:0019.10.19Extremadura - Vallecano
13:0020.10.19Fuenlabrada - Albacete
17:0020.10.19Deportivo - Malaga
19:0020.10.19Oviedo - Girona
19:0020.10.19Tenerife - R. Santander
22:0020.10.19Zaragoza - Mirandes
13:0027.10.19Malaga - Oviedo
13:0027.10.19R. Santander - Deportivo
13:0027.10.19Numancia - Lugo
13:0027.10.19Vallecano - Ponferradina
13:0027.10.19Gijon - Zaragoza
13:0027.10.19Almeria - Extremadura
13:0027.10.19Mirandes - Tenerife
13:0027.10.19Las Palmas - Fuenlabrada
13:0027.10.19Girona - Alcorcon
13:0027.10.19Albacete - Cadiz
13:0027.10.19Huesca - Elche
SpainSpain: Segunda B Group I
13:0006.10.19Sporting Gijon B0 - 2Ibiza Eivissa
(0 - 0)
13:0006.10.19Las Palmas B0 - 0Celta Vigo B
(0 - 0)
13:0006.10.19San Sebastian1 - 1RM Castilla
(0 - 0)
13:0006.10.19Langreo0 - 1Melilla
(0 - 0)
13:0006.10.19Intern. Boadilla1 - 0Marino Luanco
(0 - 0)
13:0006.10.19Ferrol0 - 3Atletico Baleares
(0 - 0)
13:0006.10.19Santa Eulalia2 - 1Las Rozas
(2 - 1)
13:0006.10.19Rayo Majadahonda2 - 0Getafe B
(0 - 0)
18:0006.10.19Pontevedra1 - 5Atletico Madrid B
(0 - 3)
19:0006.10.19Coruxo1 - 0Real Oviedo B
(1 - 0)
19:3012.10.19RM Castilla2 - 1Pontevedra
(2 - 0)
12:3013.10.19Getafe B0 - 2San Sebastian
(0 - 0)
13:0013.10.19Ibiza Eivissa2 - 0Intern. Boadilla
(0 - 0)
13:0013.10.19Real Oviedo B0 - 1Ferrol
(0 - 0)
13:0013.10.19Atletico Madrid B3 - 0Coruxo
(2 - 0)
13:0013.10.19Melilla0 - 1Las Palmas B
(0 - 0)
13:0013.10.19Atletico Baleares2 - 0Sporting Gijon B
(1 - 0)
13:0013.10.19Marino Luanco1 - 0Santa Eulalia
(0 - 0)
13:0013.10.19Las Rozas0 - 0Langreo
(0 - 0)
13:0013.10.19Celta Vigo B0 - 1Rayo Majadahonda
(0 - 0)
12:0020.10.19Ferrol - Atletico Madrid B
12:0020.10.19Sporting Gijon B - Real Oviedo B
12:0020.10.19Langreo - Marino Luanco
12:0020.10.19Rayo Majadahonda - Melilla
12:0020.10.19Ibiza Eivissa - Atletico Baleares
12:0020.10.19Pontevedra - Getafe B
13:0020.10.19Intern. Boadilla - Santa Eulalia
13:0020.10.19San Sebastian - Celta Vigo B
14:0020.10.19Las Palmas B - Las Rozas
19:0020.10.19Coruxo - RM Castilla
13:0027.10.19Las Rozas - Rayo Majadahonda
13:0027.10.19Real Oviedo B - Ibiza Eivissa
13:0027.10.19Melilla - San Sebastian
13:0027.10.19Atletico Baleares - Intern. Boadilla
13:0027.10.19Celta Vigo B - Pontevedra
13:0027.10.19Santa Eulalia - Langreo
13:0027.10.19Atletico Madrid B - Sporting Gijon B
13:0027.10.19RM Castilla - Ferrol
13:3027.10.19Getafe B - Coruxo
14:0027.10.19Marino Luanco - Las Palmas B
SpainSpain: Segunda B Group II
17:0005.10.19Deportivo Alaves B1 - 0Barakaldo
(0 - 0)
17:3005.10.19Amorebieta1 - 4Union de Irun
(0 - 1)
18:0005.10.19Valladolid B2 - 1Sociedad B
(0 - 0)
19:0005.10.19A. Club de Getxo1 - 2Athletic Bilbao B
(0 - 0)
20:0005.10.19Leonesa3 - 1Guijuelo
(2 - 1)
13:0006.10.19Osasuna B0 - 1UD Logrones
(0 - 0)
18:0006.10.19Salamanca CF Uds2 - 0Unionistas
(0 - 0)
18:0006.10.19Tudelano2 - 2Burgos
(0 - 1)
18:0006.10.19Haro0 - 0Leioa
(0 - 0)
18:0006.10.19CD Calahorra1 - 0Izarra
(1 - 0)
17:0012.10.19Athletic Bilbao B3 - 3Amorebieta
(0 - 2)
18:0012.10.19Unionistas1 - 1Tudelano
(0 - 0)
18:0012.10.19Union de Irun2 - 1Valladolid B
(1 - 0)
19:0012.10.19Leioa3 - 3CD Calahorra
(2 - 3)
20:0012.10.19UD Logrones4 - 0A. Club de Getxo
(1 - 0)
18:0013.10.19Burgos3 - 2Osasuna B
(0 - 1)
18:0013.10.19Izarra0 - 1Leonesa
(0 - 0)
18:3013.10.19Guijuelo1 - 2Salamanca CF Uds
(1 - 2)
19:0013.10.19Barakaldo2 - 1Haro
(1 - 0)
19:0013.10.19Sociedad B3 - 0Deportivo Alaves B
(0 - 0)
18:0019.10.19Valladolid B - Deportivo Alaves B
12:0020.10.19Tudelano - Guijuelo
12:0020.10.19Leonesa - Leioa
12:0020.10.19Osasuna B - Unionistas
12:0020.10.19CD Calahorra - Barakaldo
12:0020.10.19Haro - Sociedad B
12:0020.10.19Union de Irun - Athletic Bilbao B
12:0020.10.19Amorebieta - UD Logrones
12:0020.10.19A. Club de Getxo - Burgos
18:0020.10.19Salamanca CF Uds - Izarra
13:0027.10.19Deportivo Alaves B - Haro
13:0027.10.19Burgos - Amorebieta
13:0027.10.19Barakaldo - Leonesa
13:0027.10.19UD Logrones - Union de Irun
13:0027.10.19Athletic Bilbao B - Valladolid B
13:0027.10.19Leioa - Salamanca CF Uds
13:0027.10.19Guijuelo - Osasuna B
13:0027.10.19Unionistas - A. Club de Getxo
13:0027.10.19Sociedad B - CD Calahorra
13:0027.10.19Izarra - Tudelano
SpainSpain: Segunda B Group III
19:0005.10.19Esp. Barcelona B2 - 1CF La Nucia
(2 - 1)
20:0005.10.19Levante UD1 - 1FC Andorra
(0 - 1)
20:0005.10.19Orihuela0 - 3Llagostera
(0 - 1)
13:0006.10.19Gimnastic1 - 1Castellon
(0 - 0)
13:0006.10.19Villarreal B1 - 1Ebro
(0 - 0)
13:0006.10.19AE Prat1 - 2Cornella
(0 - 0)
13:0006.10.19Ejea0 - 0Lleida
(0 - 0)
18:0006.10.19Badalona1 - 2Valencia B
(0 - 1)
19:0006.10.19Sabadell1 - 1Olot
(1 - 0)
20:0006.10.19Hercules4 - 1Barcelona B
(2 - 0)
20:0009.10.19Orihuela1 - 1Levante UD
(0 - 0)
19:0012.10.19Valencia B1 - 1Gimnastic
(1 - 1)
19:0012.10.19Llagostera0 - 1Sabadell
(0 - 0)
19:0012.10.19Barcelona B3 - 0Orihuela
(3 - 0)
13:0013.10.19Ebro3 - 1Levante UD
(1 - 0)
13:0013.10.19FC Andorra2 - 1Hercules
(2 - 0)
18:0013.10.19Olot1 - 1Esp. Barcelona B
(0 - 1)
18:0013.10.19Lleida2 - 0AE Prat
(2 - 0)
19:0013.10.19Cornella1 - 2Villarreal B
(0 - 1)
19:0013.10.19CF La Nucia1 - 1Badalona
(0 - 1)
19:3013.10.19Castellon1 - 1Ejea
(1 - 0)
19:0019.10.19Villarreal B - Lleida
20:0019.10.19Levante UD - Cornella
12:0020.10.19Gimnastic - CF La Nucia
12:0020.10.19Llagostera - Barcelona B
12:0020.10.19Orihuela - FC Andorra
12:0020.10.19Sabadell - Esp. Barcelona B
12:0020.10.19Badalona - Olot
12:0020.10.19AE Prat - Castellon
13:0020.10.19Ejea - Valencia B
20:0020.10.19Hercules - Ebro
13:0027.10.19Esp. Barcelona B - Badalona
13:0027.10.19CF La Nucia - Ejea
13:0027.10.19FC Andorra - Llagostera
13:0027.10.19Castellon - Villarreal B
13:0027.10.19Ebro - Orihuela
13:0027.10.19Barcelona B - Sabadell
13:0027.10.19Cornella - Hercules
13:0027.10.19Valencia B - AE Prat
13:0027.10.19Lleida - Levante UD
13:0027.10.19Olot - Gimnastic
SpainSpain: Segunda B Group IV
13:0006.10.19UCAM Murcia0 - 0Real Murcia
(0 - 0)
13:0006.10.19Cp Villarrobledo1 - 1Yeclano
(1 - 0)
18:0006.10.19RB Linense1 - 1Marbella
(1 - 1)
18:3006.10.19A. Sanluqueno1 - 1Rec. de Huelva
(0 - 0)
19:0006.10.19Cordoba1 - 0Cadiz B
(0 - 0)
19:0006.10.19Talavera0 - 2Badajoz
(0 - 1)
19:0006.10.19Cartagena2 - 0Algeciras
(0 - 0)
19:0006.10.19Merida1 - 3Villarrubia CF
(0 - 2)
19:0006.10.19San Fernando1 - 2Sevilla Atletico
(1 - 1)
19:0006.10.19Don Benito3 - 0Recreativo Granada
(1 - 0)
17:3012.10.19Recreativo Granada1 - 0A. Sanluqueno
(0 - 0)
20:3012.10.19Sevilla Atletico1 - 1Talavera
(1 - 1)
18:0013.10.19Cadiz B1 - 0San Fernando
(0 - 0)
18:3013.10.19Real Murcia1 - 0Merida
(1 - 0)
19:0013.10.19Rec. de Huelva1 - 1RB Linense
(1 - 0)
19:0013.10.19Marbella0 - 0Cartagena
(0 - 0)
19:0013.10.19Badajoz3 - 2Cp Villarrobledo
(1 - 2)
19:0013.10.19Algeciras2 - 2Cordoba
(0 - 1)
19:0013.10.19Yeclano2 - 1UCAM Murcia
(1 - 0)
19:3013.10.19Villarrubia CF0 - 1Don Benito
(0 - 1)
12:0020.10.19Talavera - Cadiz B
12:0020.10.19Cp Villarrobledo - Sevilla Atletico
12:0020.10.19A. Sanluqueno - Villarrubia CF
13:0020.10.19UCAM Murcia - Badajoz
18:0020.10.19RB Linense - Recreativo Granada
19:0020.10.19Merida - Yeclano
19:0020.10.19San Fernando - Algeciras
19:0020.10.19Marbella - Rec. de Huelva
19:0020.10.19Cartagena - Cordoba
19:0020.10.19Don Benito - Real Murcia
13:0027.10.19Cordoba - San Fernando
13:0027.10.19Real Murcia - A. Sanluqueno
13:0027.10.19Rec. de Huelva - Cartagena
13:0027.10.19Cadiz B - Cp Villarrobledo
13:0027.10.19Badajoz - Merida
13:0027.10.19Recreativo Granada - Marbella
13:0027.10.19Sevilla Atletico - UCAM Murcia
13:0027.10.19Villarrubia CF - RB Linense
13:0027.10.19Algeciras - Talavera
13:0027.10.19Yeclano - Don Benito
SpainSpain: Copa Federacion
19:0002.10.19UD Poblense2 - 1Teruel
20:3002.10.19AE Prat2 - 1Muleno CF
(2 - 1)
21:0002.10.19Scd Durango2 - 0Tropezon
17:3003.10.19Tudelano5 - 0Hernan Cortes
18:3003.10.19Coruxo1 - 0Intern. Boadilla
20:0003.10.19CD Mostoles2 - 0Union Viera CF
20:3003.10.19Izarra2 - 1CD Llanes
20:3003.10.19Salamanca CF Uds1 - 0Burgos
21:0003.10.19Compostela4 - 1Arandina
21:3003.10.19Naxara0 - 1CD Calahorra
21:3003.10.19Velez CF0 - 2Real Murcia
21:3003.10.19RB Linense4 - 0Conquense
21:3003.10.19San Fernando4 - 0Arroyo
21:4503.10.19Talavera2 - 0CD Utrera
13:0009.10.19J. Esp. San Vicente4 - 1Sabadell
(0 - 0)
19:0009.10.19Alcoyano7 - 6Castellon
(3 - 3)
21:0016.10.19Salamanca CF Uds - CD Mostoles
22:0016.10.19Real Murcia - Talavera
21:3017.10.19San Fernando - RB Linense
21:4517.10.19Tudelano - CD Calahorra
21:4517.10.19UD Poblense - AE Prat
21:4517.10.19Alcoyano - J. Esp. San Vicente
21:4517.10.19Scd Durango - Izarra
21:4517.10.19Compostela - Coruxo
SpainSpain: Primera Division Femenina
17:0012.10.19Levante UD0 - 1Atletico Madrid
19:0012.10.19RC Deportivo La Coruna3 - 0Rayo Vallecano
12:3013.10.19Sporting de Huelva0 - 1Barcelona
13:0013.10.19Valencia CF1 - 1CD Tacon
13:0013.10.19Cdef Logrono1 - 0Sevilla
13:3013.10.19Madrid Ccf1 - 3Granadilla Tenerife
16:0013.10.19Espanyol Barcelona2 - 2Real Betis Balompie
17:0013.10.19Sociedad0 - 2Atl. Bilbao
14:0019.10.19Sporting de Huelva - RC Deportivo La Coruna
13:0020.10.19Sevilla - Espanyol Barcelona
15:0020.10.19Granadilla Tenerife - Sociedad
15:0020.10.19Rayo Vallecano - Valencia CF
15:0020.10.19CD Tacon - Levante UD
15:0020.10.19Atl. Bilbao - Real Betis Balompie
15:0020.10.19Barcelona - Cdef Logrono
15:0020.10.19Atletico Madrid - Madrid Ccf
16:0027.10.19Real Betis Balompie - Rayo Vallecano
16:0027.10.19Espanyol Barcelona - Atl. Bilbao
16:0027.10.19RC Deportivo La Coruna - CD Tacon
16:0027.10.19Cdef Logrono - Sporting de Huelva
16:0027.10.19Levante UD - Sevilla
16:0027.10.19Sociedad - Atletico Madrid
16:0027.10.19Valencia CF - Granadilla Tenerife
16:0027.10.19Madrid Ccf - Barcelona